Ekonomi

Diyarbakır İş Konseyi’nden DTSO’ya destek

Diyarbakır İş Kurulu, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’na (DTSO) 101 kişilik ekiple takviye yaptı.

Diyarbakır İş Kurulu adına yazılı açıklama yapan Önder Mustafa Vural, sivil kanaati engellemeye çalışanlar DTSO kurumu ve liderini yanlış dili kullanmaya son vermeye davet etti. Kentin 12 bin yıllık tarihi ve kültürel değerlerini kendi içinde harmanlayıp özgünlüğüyle bugünlere taşıyan ender kentlerden biri olduğunu belirten Vural, “İnanç, hak ve özgürlükler, üslup gibi kavramlar , hürmet ve nezaket bu şehirde ayrı bir anlam kazanıyor.Diyarbakır bu değerler üzerine kuruludur.Her kurumu ve her bireyi önemseyen, ortak paydalarda güç birliği yapan bir şehir kültürü ve kimliğine sahiptir.Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Bu şehrin değerli kurumları, farklı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve farklı departmanlardan iş ortakları ile de bu anlayışa dayalı bir ilke imza atmış, 101 kişinin katılımıyla “Diyarbakır İş Konseyi”nin kurulmasına öncülük etmiştir. İnsan kaynakları.

Onlarca sivil toplum kuruluşu temsilcisinin bir araya gelerek Diyarbakır Kenti Koruma ve Dayanışma Platformu’nu oluşturduğunu dile getiren Vural, “Kentin ortak bedellere sahip çıkması, tüm paydaşlarıyla uyum içinde çalışması her açıdan sevindirici ve umut verici. kurumları, şehrin tüm dinamiklerini davet etmek çok faydalı oldu” dedi.

Kentin sanayileşmede kaydettiği gelişmelerin umut verici bir sonuç olduğunun altını çizen Vural, “Diyarbakır Kenti Koruma ve Dayanışma Platformu’nun inisiyatif almak, sorumluluk almak ve bu kentin tüm paydaşlarını sorumluluk almaya çağırmak asli görevi olmuştur. bu şehrin ve liderinin meselelerine karşı üç maymunu oynamak yerine, sivil görüşü engellemeye çalışanlar bu dili kullanmaktan vazgeçsin, demokratik seçimlere ve seçmen iradesine saygı duysun, yakışır bir dil kullansın. nezaket ve sivil toplum – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu