Ekonomi

Makao kumarhane endüstrisi Kasım ayı başında çöktü, ancak toparlanma için umutlu

Citigroup’a göre, Macau’daki Casino Brüt Oyun Geliri (GGR), Ekim ayı sonuna kıyasla %9 düşüşle Kasım ayı başında 2,8 milyar MOP’ye (347,6 milyon $) düştü. Mevsimsel faktörlerden kaynaklanan bu düşüş, VIP hacimlerinde %15-17, Toplu GGR’de ise %11-13 oranında azalmaya neden oldu. VIP talebinin sadece %23-25 ​​oranında azaldığı bildirildi.

Düşüşe rağmen JP Morgan analistleri DS Kim, Mufan Shi ve Selina Li durumu olumlu değerlendirerek rakamları yaz tatili seviyelerine eşitledi. Makao’nun kitlesel oyun gelirlerinin yalnızca COVID öncesi seviyelere dönmekle kalmayıp aynı zamanda bunları aştığını da belirttiler. Kasım ayının ilk beş gününde 2,8 milyar MOP $ (347 milyon ABD Doları) veya günde ortalama 560 milyon MOP $ (69,5 milyon ABD Doları) tutarında gelir kaydedildi; bu da piyasa beklentilerini aştı.

Altın Hafta sonları ve resmi tatiller nedeniyle ekim ayı gelirleri, pandemi dönemi rekorunu kırarak aylık %30,6 artışla 19,5 milyar MOP’a (2,42 milyar dolar) ulaştı. Bu, yıllık %400’lük bir artışı ve on aylık toplam 148,5 milyar MOP’u (18,4 milyar $) temsil ediyor; geçen yıla göre %315,6 artış. VIP talebi %23-%25 civarında seyrederken premium izleyici gelirleri, COVID öncesi seviyelerin %120’sine fırladı.

Makao Grand Prix hafta sonlarının günde 100.000 kişilik kalabalığı çekmesi bekleniyor, bu da endüstrinin performansını daha da artırabilir. İleriye baktığımızda, Kasım ayı GGR tahmininin 2019 seviyelerinin yüzde 70’i olacağı öngörülüyor.

Hükümetin 2024 bütçe planı, GSYH’nin 210 milyar MOP (26,1 milyar dolar) olacağını öngörüyor ve bu da sektörün toparlanmasına ilişkin iyimserliğe işaret ediyor. Bu öngörü ve son performans, Macau kumarhane endüstrisinin Kasım ayının başındaki düşüşe rağmen istikrarlı bir iyileşme yolunda olduğunu gösteriyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu