Haber

Türk markaları İstanbul’da buluşacak

ANKARA (İGFA) –İrtibat Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, “Türkiye’nin Gerçek Renkleriyle Tanışın” temasıyla TİM Maslak Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan “Türkiye Ulus Markalaşma Forumu”, dünyanın her yerinden uzmanları bir araya getirecek. dünyada.

Kamu ve özel sektör temsilcileri ile medya profesyonellerinden 44 konuşmacının yer alacağı forumun açılışını İrtibat Lideri Fahrettin Altun yapacak.

Türkiye’nin marka şehri İstanbul’da yerli ve yabancı çok sayıda katılımcıyı ağırlayacak forumda, ulus markalaşma alanındaki dünyadaki gelişmeler, endeksler ve ülke örnekleri değerlendirilecek. Forumda Türk markası, tarihten millet markalaşma stratejisi, Türk dizileri, Türk mutfağı, marka şehirler, yumuşak güç unsurları ve uluslararası markalaşma faaliyetleri tüm boyutlarıyla uzmanlar tarafından değerlendirilecek.

Uluslararası ölçekte düzenlenecek ve Türkiye’de bir ilk olacak forum, farklı ülkelerden ulusal markalaşma koordinatörlerini, ülke marka endekslerini yöneten kuruluşların üst düzey yetkililerini ve EXPO temsilcilerini bir araya getirecek.

Forumun ilk gününde “Dünyada Ulus Markalaşmasında Trendler, Değişimler ve Dönüşümler”, “Değişen Dünyada Yer Markalaşması: Şehirlerin Hikayesi”, “Ulus Markalaşması ve Gastrodiplomasi” panelleri yapılacak. Forumun ikinci gününde ise “Dünyada Ulus Markalaşması: Deneyim Paylaşımı”, “Kamu Diplomasisi ve Ulus Markalaşma Stratejisi”, “Yayın, Yapım ve Kültür İhracatında Ulus Markalaşması”, “Ulus Markasını Küresel Ölçeğe Taşımak: Uluslararası” konuları ele alındı. Fuarlar”, “Türk Mutfağının Marka Elçileri” panelleri düzenlenecektir.

Forumda Türk mutfağının usta şefleri, ünlü dizi oyuncuları ve yapımcılarının katılacağı panellerin yanı sıra TRT sanatçılarının Türk müziği dinletileri ve Anadolu Ateşi dans show etkinlikleri de yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu