Haber

Hatay’daki depremde 370 kişinin gömüldüğü yerden arazi kaldı

Geriye Ankara’da depremzede iki kadın tarafından yakalanan bir kişinin yaptırdığı ve Hatay’da 370 kişinin mezarı olan siteden geriye kalan araziler kaldı. Kaçak müteahhidin gözaltına alınmasıyla vatandaşlar adaletin yerini bulmasını istiyor.

Kahramanmaraş merkezli depremde Hatay’ın Antakya ilçesinde çöken şantiyede 370 kişi hayatını kaybederken, binanın müteahhidi Mehmet Özat hakkında da tutuklama kararı çıkarıldı. Kaçak müteahhit, Ankara’da bir alışveriş merkezinde depremde yakınlarını kaybeden vatandaşlar tarafından yakalanarak polise teslim edildi. Gözaltına alınan ve emniyetteki işlemleri tamamlanan firari müteahhit, Ankara Adliyesi’ne sevk edildi. Antakya’da 370 kişinin defnedildiği yerden geriye sadece boş bir arazi kaldı. Cebrail Mahalle Muhtarlığı’nın bulunduğu site alanı, depremde yakınlarını kaybeden Muhtar Gülay Avcıoğlu’na her gün acı yaşatıyor. Avcıoğlu’nun tek isteği adaletin yerini bulması.

Cebrail İlçe Muhtarı Gülay Avcıoğlu, depremde yakınlarını kaybettiğini ve her gün acı çektiğini belirterek, “Depremin ilk anından itibaren burada çok sayıda insan hayatını kaybetti. Onlara Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bugün itibariyle müteahhidin yakalandığı söyleniyor. Adaletin yerini bulmasını istiyoruz.” “Çok acı çektik. Ben de birçok yakınımı kaybettim. Her gün ağlayarak ayrılıyorum buradan. Allah’tan sabır diliyoruz. Tek dileğim adaletin yerini bulması. Suçluların cezalandırılması.” -HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu